danas je 20.6.2024

Input:

Zamjenska kvota za zapošljavanje osobe s invaliditetom

21.5.2018, , Izvor: Verlag Dashöfer

Pitanje:

Prema Pravilniku o utvrđivanju kvote za zapošljavanje osoba s invaliditetom, čl. 4 sklopili bi ugovor sa jednom Ustanovom za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje invalidnih osoba. Više od 50% radnika Ustanove su osobe s invaliditetom. Prema gore navedenom Pravilniku trebali bi zaposliti 21 radnika radi neispunjenja kvote. Ako sklopimo ugovor s Ustanovom za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje invalidnih osoba, mora li prema čl. 4 gore navedenog Pravilnika ukupna vrijednost ugovora/ili prosječna mjesečna vrijednost ugovora biti jednaka ukupnoj zadanoj kvoti na ukupan broj zaposlenih, trenutno 21? Konkretno: 21 x 3.120 kn = 65.520 jednog mjeseca? Može li se odredba iz čl. 4. također primijeniti ako ugovor ima npr. samo vrijednost najmanje mjesečne minimalne plaće za 10 osoba s